Grand Theft Auto V (ya da kısaca GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunudur.
GTA 5 Sistem Gereksinimleri (Grand Theft Auto 5 Sistem Gereksinimleri)

GTA 5 Sistem Gereksinimleri (Grand Theft Auto 5 Sistem Gereksinimleri)

GTA 5, Eylül 2013'te PlayStation 3 ve Xbox 360 için, Kasım 2014'te PlayStation 4 ve Xbox One için, Nisan 2015'te Microsoft Windows için piyasaya çıktı. 2008 Grand Theft Auto 4'ten bu yana Grand Theft Auto serisinin ilk ana oyunu. Güney Kaliforniya'da kurulu kurgusal San Andreas eyaletinde yer alan tek oyunculu öykü, üç suçlunun bir hükümet kuruluşunun baskısı altında iken soygun yapmak için gösterdikleri çabalara odaklanıyor. Açık dünya tasarımı, oyuncuların San Andreas'ın açık kırsalında ve Los Angeles'ta kurulu olan kurgusal Los Santos şehir merkezinde dolaşmasını sağlar.

Oyun üçüncü şahıs veya birinci şahıs perspektifinden oynanır ve dünyası yürüyerek veya araçla gezilir. Oyuncular, tek oyuncu boyunca üç lider kahramanını kontrol eder ve görevler arasında ve dışında çalışırlar. Hikaye, soygun dizileri üzerine yoğunlaşıyor ve birçok görev, çekim ve sürüş oyununu içeriyor. "wanted" bir sistem, suç işleyen oyunculara verilen kolluk kuvvetlerinin saldırganlığını yönetir. Çevrimiçi çok oyunculu mod olan Grand Theft Auto Online, 30 kadar oyuncuya açık dünyayı keşfedebilme ve kooperatif veya rekabetçi oyun karşılaşmaları yapabilme imkanı sunar.

Grand Theft Auto 5, birinci-kişi veya üçüncü kişi perspektifinden oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyuncular, hikayeyi ilerletmek için görevleri, belirlenmiş hedefleri içeren doğrusal senaryoları tamamlarlar. Görevlerin dışında oyuncular serbestçe dolaşıp açık dünyayı gezebilirler. San Andreas açık kırsal alan ile kurgusal Los Santos kentinden oluşan GTA dünyası serideki daha önceki oyunlardan çok daha büyüktür. Hikaye ilerleme durumu, daha fazla oyun içeriği açılmasına rağmen, oyunun başlangıcından sonra kısıtlama olmaksızın tamamen keşfedilebilir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
 - İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*Vista İşletim Sistemi için NVIDIA ekran kartı önerilir)
 - İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli İşlemci Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPUs) @ 2.5GHz
 - Bellek: 4 GB RAM
 - Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
 - Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
 - İlave Notlar: İndirilebilir içerikler ve programlama değişiklikleri, zaman içerisinde bu oyuna ait sistem gerekliliklerini değiştirebilir.

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
 - İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 - İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
 - Bellek: 8 GB RAM
 - Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 - Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
 - Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)