Facebook kullanıcıları için önemli özellikler geliyor. Ayrıca, grup özellikleri tarafında yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçiliyor.
Facebook için yepyeni özellikler geliyor!

Facebook için yepyeni özellikler geliyor!

Facebook için yepyeni özellikler geliyor!

Facebook geçtiğimiz Haziran ayında ilk kez düzenlediği Facebook Communities Summit’te grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerini ve yönetmelerini sağlayacak yeni araçlar ve programlar geliştirdiğini duyurmuştu.

Pembe Teknoloji‘nin haberine göre, Facebook’un grup yöneticileri ve üyeler için geliştirdiği yeni araçlar ise kullanıcılar için yeni fonksiyonların önünü açıyor. Özellikle grup yöneticileri bu özelliklerden faydalanarak, çok daha verimli bir grup atmosferi sağlayabilecekler.

Karşılama mesajları (Welcome Posts): Grup yöneticileri için topluluk oluştururken yeni üyeleri karşılamak ve desteklendiklerini hissettirmek son derece önemli. Karşılama mesajları özelliği ile yöneticiler artık yeni üyeleri gruba tanıtmak için katılımcıları otomatik olarak etiketleyen karşılama mesajları paylaşabilecek.

Rozetler (Badges): Topluluk üyelerinin, grup liderlerini daha kolay belirleyebilmek istedikleri geri bildirimini alan Facebook, grup yöneticileri, moderatörler ve yeni üyeler için rozetler özelliğini ekledi.

Üye profilleri: Üye profilleri özelliği ile artık bir grup üyesi, başka bir üyenin adına tıkladığında, kişinin gruba özel hazırlanan profiline yönlendirilecek. Kişinin ortak ilgi alanları ya da gruptaki aktiviteleri gibi herkese açık yaptığı paylaşımlardan oluşan bilgilerin bulunacağı profil sayesinde topluluk üyelerinin, diğer grup üyelerini daha kolay tanıması amaçlanıyor.

Yeni kontroller: Facebook, grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerine ve yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekledi. Grup İstatistikleri (Group Insights), paylaşımların üyelerin en aktif olduğu zamanlara göre planlanması gibi kişiselleştirilmiş faydalı ipuçları barındıracak şekilde genişletildi.

Bu sayede hararetli tartışmaları ve grup kurallarını unutan üyeleri yönetebilmek adına yeni özellikler de kullanıma sunulmuş oldu. Örneğin yöneticiler artık bir üyenin grupta yorum yapmasını ve paylaşımda bulunmasını geçici olarak durdurabilecek ve kuralları ihlal eden üyeleri, yönettikleri birden fazla gruptan bir tıkla kaldırabilecekler.

Tüm bu yeni özelliklerin yanında sosyal medya devi, grup yöneticilerinin bir araya gelerek bağlantıda kalması için yeni programlar üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)