Kripto para birimlerinin en değerlisi ve ekonomistleri şaşkına çeviren Bitcoin, son aylarda yakaladığı ivmeyi sürdürüyor, 10.000 dolar barajından sadece bir hafta sonra 12.000 dolar barajını da geçti.
Bitcoin İnanılmaz Yükselişini Sürdürüyor: 12.000 Dolar Barajını da Geçti!

Bitcoin’in geleceğine ilişkin tartışmalar devam ederken, sanal para biriminin değeri katlanarak artıyor. Bugün sabah saatlerine doğru yaşanan yükselişin ardından Bitcoin, resmi olarak 2017 yılında %1200 değer kazandı. Kripto para birimlerinin en değerlisi ve ekonomistleri şaşkına çeviren Bitcoin, son aylarda yakaladığı ivmeyi sürdürüyor, 10.000 dolar barajından sadece bir hafta sonra 12.000 dolar barajını da geçti.

Dünyanın önde gelen ekonomistleri, Bitcoin’den vergi alınması ya da yasaklanması yönündeki fikirlerini belirtirlerken bu durum, kripto ekonominin geneline de yansıyor. Ethereum ve diğer alt-coin olarak adlandırılan sanal paraların değerinde de yükseliş eğilimi var. 

Değer yükseldikçe daha fazla yasal para birimiyle yatırım yapılan sanal paraların ticaret hacmi büyüyor. Bu nedenle devletler, aniden yasak koyamıyorlar. Çünkü artık milyarlarca doların aniden havaya uçması gerçeği ile karşı karşıya kalıyorlar. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)